Wystartowali! Początek etapu 22!

Wolni Koczownicy Sahary – ale etap rozpoczęli bardzo dynamicznie. 5700 km dzielących Warszawę (przez Agadir) od stolicy Nigru, Niamey, pokonają w około 11 godzin, kolejne kilkanaście godzin spędzą w lokalnym transporcie, w drodze do Nguigmi, skąd rozpoczną zmagania z trasą przemierzaną przez Kazimierza Nowaka w 1936 roku. Około 650 km spędzą w siodle wielbłąda, powinno im to zająć około 3 tygodni. No, ale to Afryka, wszytko się może zdarzyć.

Niestety okazało się, że ekipa nie będzie wieźć ze sobą roweru, symbolicznie na grzbiecie wielbłąda, jak Kazik. W ostatniej chwili z udziału w etapie zrezygnowali Anna Matuszyńska i Maciej Pastwa, którzy kilka dni temu dotarli do Czadu, skąd mieli przywieźć na start w Nguigmi pozostawiony w N’Djamenie rower sztafetowy. No cóż, Afryka.

Na lotnisku każdy z uczestników miał odmienny sposób na skracanie sobie oczekiwania na odlot, Zbyszek rozmawiał wciąż przez telefon, tłumacząc rozmówcom zawiłości związane z awarią instalacji elektrycznej, Jakub jadł – ładował baterie, a Michał natomiast zabawiał maleńką siostrzenicę!

Zapraszamy do śledzenia relacji z wielbłądziego etapu przez Niger, a już w najbliższy wtorek, około godziny 10:15 Radio Szczecin połączy się z ekipą na żywo!

2 komentarzy / responses to “Wystartowali! Początek etapu 22!

  1. szuwar pisze:

    Nieustannie sledzimy,uwazajcie na siebie!

  2. Agnieszka pisze:

    Powodzenia!

Design: ITidea
Hosting: Seetech - Wdrożenia Microsoft Dynamics NAV